top of page

Domowy Poradnik

Domowe porady i wiedza, która przekazują nam nasi Podopieczni są bezcenne. Często jednak nie zdajemy sobie jakimi metodami nasze Babcie radziły sobie w domu. Czy Ty też chcesz spróbować? 

Biały ryż

Ryż zachowa piękną śnieżnobiałą barwę i nie zmieni się w papkę, jeżeli przed gotowaniem dodasz do wody kilka kropel soku z cytryny

Biały ryż
Bukiet kwiatów

Cięte kwiaty

Cięte kwiaty będą stać dłużej w wazonie, jeżeli dodasz do wody kilka kropel chloru (np Ace, Cif, Domestos). Chlor zapobiega szybkiemu rozwojowi bakterii, które powodują, że łodyga gnije, a kwiat więdnie.

Gotowane mięso

Nawet bardzo twarde mięso z pewnością stanie się delikatne i miękkie, jeśli podczas gotowania dodasz do wody łyżeczkę wódki lub spirytusu

sernik

Sernik

Jeżeli chcesz aby Twój sernik był ZAWSZE perfekcyjny  i nie opadał po wyjęciu z piekarnika wyjmij go na 4-5 minut w CZASIE pieczenia z piekarnika a następnie znów wstaw i piecz dalej. W ten sposób sprawisz, że sernik za każdym razem będzie IDEALNY.

Ekspresowe gotowanie ziemniaków

Jeśli chcesz ugotować ziemniaki a masz na to mało czasu, dodaj do wrzątku czubatą łyżkę masła lub margaryny. Dzięki temu ziemniaki będą gotować się o wiele krócej.

Ziemniaki

Zapach gotowanego kalafiora

Aby pozbyć się w mieszkaniu zapachu gotowanego kalafiora, włóż do garnka liść laurowy. 

kalafior

Zardzewiała blacha do pieczenia ciasta

Blachy, które mają ślady rdzy należy posypać grubą solą kuchenną i po 15 minutach przetrzeć skórką od słoniny. Rdza zniknie a blachę należy dokładnie umyć i starannie wysuszyć, aby uniknąć w przyszłości podobnego rdzewienia.

mycie okien

Płyn do mycia okien za 1 grosz - składniki masz w domu

Potrzebne będą:

atomizer, ocet, cytryna, płyn do naczyń, woda.

 

Wymieszaj 2 szklanki wody, 1/2 szklanki octu, 2 łyżki soku z cytryny i 1 łyżeczkę płynu do naczyń. Wlej miksturę do atomizera i gotowe. Spryskaj szybę płynem i wycieraj do suchym najlepiej ręcznikiem papierowym. 

bottom of page